Як швидко погасити кредит: корисні поради позичальнику

Як швидко погасити кредит: корисні поради позичальнику

Кредитне навантаження населення з кожним роком зростає, і все більше позичальників відчувають труднощі в погашенні своїх кредитних боргів. Способи, що дозволяють якомога швидше виплатити борг, актуальні для багатьох жителів нашої країни. Не секрет, що дострокове погашення кредитних зобов’язань необхідно, щоб зменшити переплату по кредиту.

Насамперед, бажаючи достроково погасити борг, потрібно уважно вивчити кредитний договір, щоб зрозуміти, на яких умовах він був оформлений. Якщо передбачені ануїтетні платежі, навряд вдасться погасити його достроково, оскільки така схема передбачає внесення щомісячних платежів однаковими сумами, а за порушення умов кредитного договору банківська установа може призначити штрафи.

Набагато простіше буде погасити кредит онлайн на карту на рік, який передбачає диференційовані платежі. Іншими словами, позичальник має право вносити будь-які суми на свій розсуд.

То як погасити кредит?

Великі суми щомісячних внесків

Щоб швидше виплатити кредит, необхідно вносити великі суми щомісячних внесків. По можливості виплати потрібно збільшити в два рази. Особливо важливо в перші місяці погашення вносити великі платежі, які зменшують тіло кредиту і розмір відсотків.

Звернутися з проханням переглянути умови

Іноді банківські установи йдуть назустріч своїм клієнтам і дозволяють раніше терміну сплатити кредит, який передбачає ануїтетні платежі. Також варто дізнатися детальну інформацію про додаткові платні сервіси по всім кредитам онлайн, таких як інтернет-банкінг, смс-повідомлення.

Погасити заборгованість після отримання зарплати

Часто позичальники отримують зарплату, але не поспішають погашати заборгованість по кредиту, розраховуючи внести решту грошей в кінці місяця. Але найчастіше вся зарплата витрачається на інші потреби, а на оплату внеску по кредиту грошей не залишається, тому бажано погашати заборгованість відразу після отримання зарплати.

Багато людей витрачають 5-10 своїх доходів на товари і послуги, без яких можна обійтися. Це може бути поїздка в таксі, зайва чашка кави. Якщо стоїть мета якомога швидше виплатити кредит, потрібно на якийсь час відмовитися від таких витрат.

Альтернативні джерела доходу

Варто почати шукати альтернативні джерела отримання доходу. Це може бути підробіток у вечірній час, дострокове зняття депозиту або продаж непотрібних речей, наприклад велосипеда або старого холодильника. Так ви можете повернути швидко кредит онлайн на карту.

Важливо правильно ставити пріоритети

Якщо необхідно виплачувати кілька кредитів, насамперед потрібно вносити оплати за тим, де сума нарахованих відсотків більше.

В процесі погашення кредиту обов’язково слід періодично звірятися з банком по сумі боргу, що залишився. Всі квитанції про оплату обов’язково потрібно зберігати до повного погашення і закриття кредиту, щоб в разі виникнення спірної ситуації можна було підтвердити факт здійснення оплат.

Вносити всі платежі варто за кілька днів до терміну, встановленого в договорі. Сума не відразу зараховується на рахунок, тому, якщо внести оплату 25 числа, вона надійде з затримкою. Це може призвести до нарахування додаткових комісій і штрафів.

Коли остання оплата по кредиту буде внесена, обов’язково потрібно прийти у відділення банку і зробити звірку. Можна взяти виписку з рахунку та переконатися, що всі надходження були зараховані в повному обсязі, а заборгованість погашена.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

70 − 60 =